Науково-педагогічний склад кафедри
Завідувач кафедри
Шимчишин Марія Мирославівна
доктор філологічних наук, професор
- mariya.shymchyshyn@knlu.edu.ua
Завідувачка кафедри теорії та історії світової літератури імені проф. В. І. Фесенко, професор, доктор філологічних наук.
1996 року закінчила з відзнакою Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. З 1996 по 2000 рік навчалася в аспірантурі при цьому ж університеті. Під час написання кандидатської дисертації «Творчість Лесі Українки в англомовному світі» (науковий керівник проф. Р. Т. Гром’як) пройшла стажування у Кембриджському університеті (Велика Британія). Після завершення аспірантури та успішного захисту наукової праці в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка працювала в Тернопільському національному економічному університеті та за сумісництвом у Тернопільському національному педагогічному університеті.
З 2003 по 2004 роки за Програмою американських рад з міжнародної освіти пройшла наукове стажування в Державному університеті штату Айова (м. Еймс), під час якого досліджувала феміністичну теорію читацького відгуку. Співпрацювала з редакцією часопису «National Women’s Studies Association Journal» та входила до організаційного комітету конференції National Women’s Studies Association (17 – 20 червеня 2004р. у м. Мілвокі, шт.Вісконсин). У 2005 році отримала грант від Програми американських рад з міжнародної освіти (ACTR ACCELS) для проведення у Тернопільському національному педагогічному університеті низки майстер-класів на тему «Broadening the Borders», куди були залучені провідні фахівці з літературознавства. Результатом проекту стало видання колективної монографії «Жіночі голоси в літературному дискурсі ХХ століття».
З 2005 по 2013 роки брала активну участь у засіданнях Центру американських літературних студій в Україні при Інституті літератури імені Тараса Шевченка, де виступала з науковими доповідями. У 2012 році захистила докторську дисертацію «Поетика ідентичності у літературному дискурсі Гарлемського ренесансу» під керівництвом проф. Н. О. Висоцької.
З 2013 по 2014 роки за Програмою академічних обмінів імені сенатора Фулбрайта проходила стажування в університеті Лойоли (м. Чикаго) і вивчала сучасні студії просторовості та геокритики. Читала лекції в Техаському університеті (м. Остін) про Гарлемський ренесанс.
З 2014 року працює в Київському національному лінгвістичному університеті.
Керувала трьома кандидатськими дисертаціями, що були успішно захищені, та низкою магістерських робіт. Член спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (Інститут філології) та Голова спеціалізованої вченої ради КНЛУ К26.054.06. Член редакційної колегії щорічного збірника наукових праць «Сучасні літературознавчі студії». Член організаційного комітету щорічних міжнародних наукових конференцій з літературознавства у Київському національному лінгвістичному університету.
На цей час є автором трьох наукових монографій («Творчість Лесі Українки в англомовному світі», «Гарлемський ренесанс: історія, теорія, поетика та афро-американська самість” «Географії ідентичності у художній прозі початку ХХІ століття») та співавтором двох колективних монографій. Має понад сто публікацій у фахових виданнях України та у закордонних наукових часописах. Переклала з англійської на українську роман канадської письменниці К. Кілборн «Дорогами озера Гоу Гоум» (Тернопіль: Крок, 2013р. – 230с.) і дослідження Джеремі Голмза «Нонсенс: Осягнути і перемогти» (Київ: Наш формат, 2016р. – 320с.).
Висоцька
Наталія Олександрівна
докт. філол. наук, професор
Участь у міжнародних конференціях за кордоном, 2022-2023 н.р.
1. Міжнародна конференція «Хвороба та смерть у північноамериканській літературі та культурі нового тисячоліття», Університет імені Марії Склодовської-Кюрі, м.Люблін, (Польща), 1-2 грудня 2022 р.
2. 54-а конференція Французької Асоціації Американських Студій «Голоси. Звуки. Гомоии. Мовчання», Університет Бургундії, м. Діжон (Франція). 23-26 травня 2023 р.
Курси з літературознавчих дисциплін (бакалаврат, магістратура, аспірантура):
- історія зарубіжної літератури (доба Відродження, ХVII ст., перша та друга половини ХХ ст., початок ХХІ ст.)
- література англомовних країн (англійською мовою)
- новітній англомовний роман
- сучасна драматургія Велико. Британії та США
- драматургія Західної Європи та США доби модернізму та постмодернізму
- методи та організація наукового дослідження з літературознавства
- мультикультуралізм та глобалізація у літературознавчій перспективі
- структуралізм як метод літературознавчого дослідження
- новітні теоретичні напрями літературознавчих досліджень
Загальна кількість публікацій – 236
Кількість публікацій у міжнародних виданнях -54
Підготувала чотирьох докторів та одинадцять кандидатів філологічних наук
Головний редактор щорічного збірника наукових праць «Сучасні літературознавчі студії» (видавництво КНЛУ). Член редакційної колегії низки фахових і популярних українських та зарубіжних видань.
1995 р. – стажування в Університеті штату Міссісіпі за Програмою академічних обмінів ім. сенатора У. Фулбрайта, м. Оксфорд, США.
2002 р. – стажування в Інституті Кеннана, Центр академічних обмінів імені Вудро Вільсона, м. Вашингтон, США
2000, 2009 рр. – участь у Зальцбурзькому семінарі з американських студій (м. Зальцбург, Австрія)
Запрошувалась для читання лекцій і проведення семінарів із сучасної літератури та драматургії США на школах з американістики (Миколаїв (2002-2003 рр.), Тернопіль (2006 р.)), виступала з лекціями у Міланському університеті (Італія, 2001р.), університеті Північної Кароліни у м. Пемброук (США, 2002 р.), Коледжі університету штату Нью-Йорк у м. Баффало (США, 2002), Каліфорнійському університеті в м. Сакраменто (США, 2006 р.), Мінському державному лінгвістичному університеті (2016 р), у Природничо-гуманітарному університеті м. Седльце (Республіка Польща) (2018 р.).
Голова журі Київського міського етапу захисту наукових робіт МАН по секції «Літературознавство»
Мариненко
Юрій Васильович
докт. філол. наук, професор
Мейзерська
Тетяна Северинівна
докт. філол. наук, професор
- tetiana.meyzerska@knlu.edu.ua
Шульгун
Мадлена Едуардівна
докт. філол. наук, професор
Павленко
Юлія Юхимівна
докт. філол. наук, доцент
Кирилова
Таміла Анатоліївна
канд. філол. наук, ст. викладач
У 2004 р. закінчила факультет німецької мови Київського національного лінгвістичного університету за спеціальністю «Мова та література (німецька, англійська та іспанська мова)» та здобула кваліфікацію магістра філології, викладача німецької, англійської, іспанської мов і зарубіжної літератури.
У 2014 році захистила дисертацію у спеціалізованій раді Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.
З 2020 член спеціалізованої вченої ради K 26.054.06 у Київському національному лінгвістичному університеті для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук та представляю в ній спеціальність 10.01. 04 – література зарубіжних країн.
Щороку у складі комісі з захисту МАН у школі з поглибленим вивченням іноземних мов ім. Т.Г. Шевченка № 112.
Проходила стажування у Вільному університеті м. Берлін. Брала участь в численних конференціях та воркшопах з німецької германістики.
Має 31 публікацію, в тому числі 20 наукових публікацій у провідних фахових виданнях України, 2 публікації в іноземних виданнях, є автором 5 посібників. Після захисту кандидатської дисертації опубліковано 9 праць, з них 5 наукових та 4 навчально-методичного характеру, в тому числі 4 праць, опублікованих у фахових наукових виданнях України, є автором посібників для основних курсів, що читає.
Куницька
Ірина Валеріївна
канд. філол. наук, доцент
2001 року закінчила Київський державний лінгвістичний університет, отримала повну вищу освіту за спеціальністю “Мова та література (англійська та німецька мови)” та здобула кваліфікацію філолога, викладача англійської та німецької мов і зарубіжної літератури.
У 2013 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Типологія модерністського роману».
Викладає курси:
Історія зарубіжної літератури
Професійні інтереси: модернізм, література Сходу
Має 21 наукову публікацію у провідних фахових виданнях України.
Рикова
Ганна Сергіївна
канд. філол. наук, доцент
Романова
Світлана Володимирівна
канд. філол. наук, ст. викладач
Юрчук
Олена Олексіївна
канд. філол. наук, доцент
Помилуйко-Недашківська
Галина Олександрівна
викладач